V petek, 21. 10. 2022, je otroška folklorna skupina Osnovne šole Veržej, »Mali Verženci«, nastopila na strokovnem posvetu Pomen civilne družbe za razvoj podeželja ob 20. letnici delovanja Društva za razvoj slovenskega podeželja. Strokovni posvet, katerega gostja je bila tudi ministrica za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano ga. Irena Šinko, se je odvijal v kulturnem domu v Svetem Juriju ob Ščavnici. »Mali Verženci« so se predstavili z odrsko postavitvijo Pozabljivost, nagajivost! Z omenjenim spletom so na hudomušen način prikazali zadolžitve otrok nekoč pri delovnih opravilih v času trgatve. Mlade folklornike je na harmoniki spremljal Ambrož Prašiček, odrsko postavitev pa je pripravila mentorica otroške folklorne skupine učiteljica Melita Bombek.