V ponedeljek, 2. 9. 2024, je prvič prestopilo prag OŠ Veržej 10 prvošolcev. Skupaj s starši so se zbrali na šolskem dvorišču, kjer sva jih pričakali učiteljici Mateja in Maja ter jih povabili v učilnico. V učilnici sta se nam pridružila še ravnateljica in gospod župan, ki sta jih nagovorila in spodbudila s prijaznimi besedami. Prvi šolski dan je pomemben dan za vse prvošolčke in njihove starše, zato je bil dan poln vznemirjenja, pričakovanj in veselja. Učiteljici sva strmeli k temu, da bi bil prehod iz vrtca v šolo čim bolj prijeten, zato sva pripravili aktivnosti ob katerih so se otroci sprostili in zabavali. Da je bil prvi šolski dan popoln, smo se po malici posladkali še s slastno torto. Našim prvošolcem želimo na njihovi novi poti veliko novih prijateljev, poguma, radovednosti in predvsem veliko novega znanja.

Učiteljici Maja in Mateja