Šestindvajseti oktober je bil za naše prvošolce prav poseben dan, saj so tudi oni postali člani šolske skupnosti Osnovne šole Veržej. Že od septembra so se zelo trudili, se marljivo učili in dosledno pripravljali za zelo raznolik in bogat kulturni program. Na prisrčen način so pokazali, kaj vse so se v tem kratkem času že naučili. V svoj prvi šolski nastop so vključili deklamacije, petje, ples, igranje na glasbila, telovadbo, kratko dramatizacijo in celo nemščino.  Del programa so obogatili še zvoki Orffovih glasbil in kitar izpod spretnih rok učencev glasbenega krožka pod mentorstvom Ksenije Seršen. Prireditev  je napovedala in sklenila predstavnica šolske skupnosti Katarina Prašiček, ki je učencem pomagala ponoviti tudi svečano zaobljubo.  Že v dopoldanskem času so v jedilnici šole vse, kar so se naučili, na igriv način pokazali drugim učencem razredne stopnje, pozno popoldne pa še svojim staršem, ki so z navdušenjem pohvalili njihovo odlično pripravljeno prvo šolsko prireditev. Zelo lepo izpeljanemu kulturnemu delu pa je sledil še bolj sproščen del, druženje ob zelo okusni pogostitvi za starše in še posebej za naše prvošolčke, ki bodo v naslednjem tednu zasluženo uživali v svojih prvih šolskih počitnicah. Več utrinkov iz prireditve pa si lahko ogledate v galeriji in v videoposnetku.

Zapisala razredničarka Manuela Jaušovec